Získejte od státu až 300 000 Kč na každý firemní elektromobil

Získejte od státu až 300 000 Kč na každý firemní elektromobil

Přemýšlíte o elektroautech do firmy? Ministerstvo průmyslu a obchodu v kooperaci s Národní rozvojovou bankou nyní nabízí dotaci až 300 000 Kč na každé elektrovozidlo a až 150 000 Kč na dobíjecí stanici. Zjistěte, jak tyto peníze čerpat a udělat tak první krok k modernizaci vašeho vozového parku.

Elektromobilita ve světle podpory od NRB 

Elektromobilita se stává důležitým bodem ve strategii fleet manažerů a majitelů flotil hledajících ekonomicky efektivní a ekologicky udržitelná řešení. V kontextu rostoucí potřeby snižování emisí a optimalizace nákladů představuje dotační výzva ELEKTROMOBILITA Národní rozvojové banky zajímavou nabídku. Ta má přispět k obnově firemního vozového parku, který obstojí dnes i v budoucnosti.

Dotace ELEKTROMOBILITA – přehled financí

 

Elektromobilita pro firmy a živnostníky. Stačí mít IČO. Je tu ale jedno ale…

Samotná NRB říká, že program spustila pro všechny podnikatele bez ohledu na velikost a působení. Lze tedy říci, že dotace na elektromobil je pro každého, kdo má platné IČO. (Kromě výjimek jako např. zbrojní a herní průmysl.)

Přičemž žadatel:

Nečerpal za poslední 3 roky dotace nad 200 000 €.
Má uzavřena min. 2 účetní období.
Není v exekuci a nemá nedoplatky.
 

Pokud se rozhodnete do své flotily zařadit elektromobily či hybridy, CCS vám s jejich správou pomůže.

Na tankování i dobíjení stačí 1 karta. Na veškeré vyúčtování zase 1 faktura.

 

Na co se vztahuje dotace na elektroauta

Nyní se přesouváme k onomu ale… Jak jsme zmínili na začátku, vyplacení podpory se váže výlučně na pořízení auta přes úvěr. Před podáním žádosti o dotaci je tudíž nezbytné mít podepsanou úvěrovou smlouvu. Elektromobil tak musíte koupit na operativní leasing či formou úvěru u banky. Nevyřčeným důvodem pro tento krok je pojistka proti obohacení se na přeprodeji. Dobrou zprávou je, že úvěry jistí NRB, což umožní úvěrujícím společnostem poskytnout výhodnější podmínky. A samotné automobilky avizují, že buď nabídnou slevy, nebo výhodnější úroky. Ty tudíž neukrojí ze samotné dotace až tolik.

 

Záruka elektromobility – I. výzva. Podání žádosti v pěti krocích

Veškeré náležitosti dotace na elektromobil pro podnikatele v roce 2024 a 2025 zahrnuje Elektromobilita – I. výzva. Celý proces je následující:

  1. 1. Vyberete si vozidlo/a.
  2. 2. Sjednáte si úvěr u banky či leasingové společnosti.
  3. 3. Poté z webu NRB odešlete žádost a potřebné přílohy. 
  4. 4. Pokud NRB žádost vyhodnotí kladně, podepíšete na její pobočce smlouvu o poskytnutí záruky.
  5. 5. Jakmile dojde k převzetí a registraci auta, požádáte datovkou o finanční příspěvek. Ten NRB následně vyplatí.

Netykáte si s administrativou? Rychlejší cesta vede přes prodejce aut. Jsou na pomoc se žádostmi vyškolení.

Důležité termíny pro získání dotace na elektromobil 

NRB přijímá žádosti o podporu od 18. 3. 2024 do 30. 9. 2025. Předpokládá se, že celé zpracování od přijetí po vyplacení peněz zabere cca měsíc. Dotaci můžete uplatnit na nové i zánovní vozidlo. To nesmí mít najeto přes 6 000 km. Současně nesmí být starší 6 měsíců, a to až do momentu schválení žádosti. A vůz se nesmí prodat dříve než za 24 měsíců. 

 

CCS – váš partner (nejen) pro elektromobilitu

Ať o elektrovozech přemýšlíte, nebo je již ve své flotile máte, stačí vám k nim jediná CCS Limit karta. Tu využijete pro všechny typy aut – benzínová, naftová, hybridní i elektrická. Kromě nejširší tankovací sítě máte k dispozici i rozsáhlou dobíjecí síť E.ON s více než 900 místy v ČR a dalšími tisíci v EU.

✓ 1 dodavatel pro všechny služby – tankování, dobíjení, parkování, mytí, servis…
✓ 1 faktura pro všechny transakce – přehledné vyúčtování na 1 místě
✓ 0 % administrativy – vše v rámci spolupráce s CCS

Objevte ještě více výhod 

 

Poznámka: Informace uvedené v tomto článku byly čerpány z webu NRB, mají pouze informativní charakter a nepředstavují výklad příslušných právních ustanovení. CCS neposkytuje výslovné ani předpokládané záruky jakéhokoli druhu související s přiměřeností, přesností či úplností jakýchkoli informací souvisejících s vládním dotačním programem EV.