Mýto na Slovensku - přechod na nového poskytovatele

Mýto na Slovensku - přechod na nového poskytovatele

Informace o připravovaných změnách týkajících se plateb za mýto na slovenských dálnicích a rychlostních silnicích.

Vážení zákazníci, 


chtěli bychom vás informovat o připravovaných změnách týkajících se plateb za mýto na slovenských dálnicích a rychlostních silnicích.
Povinnost registrace v mýtném systému platí pro všechna vozidla nad 3,5 tuny, která je nutno mít vybavena palubní OBU jednotkou.

Od 1.7.2023 Národní dálniční společnost plánuje ukončit vydávání palubních jednotek a registrování nových klientů prostřednictvím společnosti Skytoll. Dopravci, kteří již mají od společnosti Skytoll palubní jednotky, je mohou nadále používat k placení mýta až do konce roku 2023.


Současně se NDS snaží uzavřít spolupráci s novým dodavatelem služeb pro platbu za mýto v rámci Slovenska, a také připravuje umožnění registrace jednotek v systému EETS, které lze použít ve více státech v Evropě pro výběr mýtných poplatků. Systém EETS má být spuštěn pro všechny provozovatele těchto jednotek ve stejném termínu - k 1.7.2023.


Chtěli bychom vás ujistit, že se na tuto změnu intenzivně připravujeme a zajistíme pro vás hladký přechod k novému provozovateli.
Pravidelně a včas vás budeme informovat o novinkách, které budou s tímto spojeny.

Děkujeme vám za důvěru a těšíme se na další spolupráci!

Vaše CCS